Mieszkańcy południowej części Chin zmagają się ze skutkami obfitych opadów deszczu. W miejscowości Guiyang ulewne deszcze przyczyniły się do osunięcia ziemi, których nie wytrzymał apartamentowiec. Zginęło co najmniej 10 osób.

Guiyang, Chiny - Po ulewnych deszczach osunęła się ziemia i zniszczyła apartamentowiec 1

Jak informują lokalne media, w ostatnich dniach pogoda dała się we znaki mieszkańcom na południowym zachodzie Chin. Odnotowano obfite opady deszczu. Woda zalała rozległe obszary.

Guiyang, Chiny - Po ulewnych deszczach osunęła się ziemia i zniszczyła apartamentowiec 2

Trudna sytuacja była m.in. w miejscowości Guiyang w prowincji Kuejczou. W wyniku osunięcia ziemi zawalił się budynek mieszkalny. Zginęło co najmniej 10 osób. 16 osób uznano za zaginionych. Jak informowały lokalne media w akcji poszukiwawczej brało udział ponad 100 strażaków.

Spadło 112 l/mkw. wody

Ulewny deszcz uderzył w miasto Quingyuan w prowincji Guangdong. W 15 godzin spadło 112 l/mkw. deszczu. Woda zalała niżej położone drogi, pola i wsie. Centrum miasta Zhaoging również znalazło się pod wodą. 80 ratowników na pontonach ewakuowało 120 mieszkańców zalanych domów. Poziom wody w rzece Suijiang przekroczył o blisko 2,5 metra stan alarmowy.

 Guiyang, Chiny - Po ulewnych deszczach osunęła się ziemia i zniszczyła apartamentowiec 3