Tornado przetoczyło się przez meksykańskie miasteczko graniczne Ciudad Acuna. 13 osób straciło życie, a po niektórych budynkach zostały tylko gruzy.

Meksyk - Potężne tornado przeszło przez graniczne miasto Ciudad Acuna 1

W Ciudad Acuna, miasteczku leżącym nieopodal teksańskiego del Rio, pojawiło się tornado.

Po godz. 6 rano lokalnego czasu rozegrał się tam prawdziwy dramat.

– Na dachach domów lądowały samochody, a martwi ludzie leżą na ulicy. To totalny chaos – opisywała sytuację Maria del Rosario Ramirez, mieszkanka miasta.

 

Liczba ofiar może wzrosnąć

Jest wielu rannych, a zginęło 10 osób. Władze informują, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć. Burmistrz miasteczka Evaristo Lenin Perez doniósł, że trwają poszukiwania siedmioletniego chłopca.

Victor Zamora sekretarz stanu Coahuila de Zaragoza potwierdził, że co najmniej siedem budynków zostało zdewastowanych przez tornado.

Meksyk - Potężne tornado przeszło przez graniczne miasto Ciudad Acuna 6

W USA też szalało tornado

Agresywna pogoda dała się we znaki również mieszkańcom południowych stanów USA. W niedzielę 24 maja tornado pojawiło się w Houston w stanie Teksas. Żywioł zniszczył jeden z bloków mieszkalnych w tym mieście. Nie ma informacji o rannych.

Meksyk - Potężne tornado przeszło przez graniczne miasto Ciudad Acuna 8 Meksyk - Potężne tornado przeszło przez graniczne miasto Ciudad Acuna 7 Meksyk - Potężne tornado przeszło przez graniczne miasto Ciudad Acuna 5 Meksyk - Potężne tornado przeszło przez graniczne miasto Ciudad Acuna 4 Meksyk - Potężne tornado przeszło przez graniczne miasto Ciudad Acuna 3 Meksyk - Potężne tornado przeszło przez graniczne miasto Ciudad Acuna 2

Źródło: ENEX, bbc.com, tvnmeteo
0 0 vote
Article Rating