Humanity Star („Gwiazda Ludzkości„) to satelita, która została wystrzelona przez firmę Rocket Lab w czasie ostatniego startu rakiety Electron. W związku z tym już za kilka tygodni będziemy mogli zobaczyć błyszczący, „dyskotekowy” punkt na naszym niebie.

Satelita przypomina swoim wyglądem dyskotekową kulę – jest zbudowana z 65 paneli refleksyjnych, które bardzo mocno odbijają promienie słoneczne.

Właśnie dzięki temu jej blask będziemy mogli podziwiać nie tylko w nocy, ale również w dzień. Twórcy udostępnili również stronę internetową na które na bieżąco aktualizowane są dane dotyczące lokalizacji urządzenia – żeby zobaczyć, gdzie teraz jest Humanity Star.

 

„Niezależnie od tego, gdzie jesteś na świecie, lub co dzieje się w Twoim życiu, wszyscy będą mogli zobaczyć Gwiazdę Ludzkości na nocnym niebie” … „Mamy nadzieję, że każdy, kto popatrzy na Humanity Star, zrozumie, jak rozległy jest Wszechświat i zacznie myśleć nieco inaczej o swoim życiu, działaniach i tym, co jest ważne dla ludzkości” – przyznał Peter Beck, szef Rocket Lab.

Humanity Star będzie krążyć na orbicie przez dziewięć miesięcy, następnie spłonie w atmosferze ziemskiej.

 

Interaktywna mapa

 

Źródło:: rmf24, http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-5308317/Disco-nights-Rocket-Lab-launches-glinting-sphere-orbit.html
0 0 vote
Article Rating