Powódź, która była następstwem intensywnych opadów deszczu, nawiedziła w sobotę 18 lipca austriackie miasto Hallein. Jak informują władze, nikt nie został ranny, ale żywioł wyrządził wiele szkód.

Wody powodziowe wdarły się do austriackiego miasta Hallein położonego w kraju związkowym Salzburg w sobotę wieczorem. Przepływająca tam rzeka Salzach wystąpiła z brzegów po ulewnych opadach deszczu. Jak podają władze, nikt nie odniósł obrażeń, ale szalejący żywioł wyrządził wiele szkód. Ulice zmieniły się tam w rwące potoki.

Wysoki poziom wody

Wiele obszarów położonych w kraju związkowym Salzburg i sąsiednich pozostaje w stanie podwyższonej gotowości ze względu na ryzyko powodzi. Jak prognozują meteorolodzy, opady deszczu mają się utrzymać do niedzieli. W zachodnim Tyrolu woda w niektórych miejscach osiągnęła poziom niewidziany od ponad 30 lat.

Również część Szwajcarii objęta jest alarmem przeciwpowodziowym, chociaż zagrożenie ze strony zbiorników wodnych – Jeziora Czterech Kantonów i rzeki Aare w Bernie, zmniejszyło się.

Średniej siły szczyty oddziaływań magnetycznych wystąpią między 18-19 lipca, silniejsze szczyty wystąpią między 24-26 lipca

0 0 votes
Article Rating