Tygrys sumatrzański zabił swojego opiekuna w czasie sprzątania wybiegu. Do wypadku doszło w Nowej Zelandii w Hamilton Zoo. Do wypadku doszło w godzinach otwarcia ogrodu, jednak w momencie ataku tygrysa w pobliżu wybiegu nie było zwiedzających. Zdarzenie potwierdziły władze ogrodu zoologicznego w Hamilton. To pierwszy tego typu incydent w historii tego zoo.

Nowa Zelandia - Tygrys w zoo zagryzł swojego opiekuna podczas sprzątania wybiegu

Pogotowie ratunkowe zostało wezwane po godzinie 11 lokalnego czasu. Po przyjeździe ratownicy stwierdzili zgon pracownicy ogrodu zoologicznego. – To tragiczny incydent. Jest jeszcze za wcześnie, aby dokładnie powiedzieć, co się stało – powiedział przedstawiciel policji. Policja i władze zoo nie ujawniły tożsamości zabitej przez tygrysa kobiety. Wiadomo tylko, że została zaatakowana w czasie sprzątania jego wybiegu.

Nowa Zelandia - Tygrys w zoo zagryzł swojego opiekuna podczas sprzątania wybiegu 2

W Hamilton Zoo znajduje się pięć tygrysów sumatrzańskich. Władze ogrodu powiedziały, że na razie nie wiadomo, czy zwierzę zostanie uśpione. Poinformowano, że do czwartku ogród zoologiczny pozostanie zamknięty. W minionym tygodniu do bardzo podobnego wypadku doszło we wrocławskim zoo. Tam również tygrys sumatrzański zabił pracownika w czasie sprzątania wybiegu.

 

 

Dziwne zbiegi okoliczności.

 

PolskaTygrys zagryzł opiekuna w zoo we Wrocławiu

Kilka dni później….

Nowa ZelandiaTygrys zagryzł opiekuna w zoo w Hamilton

 

Kolejne zdarzenie.

 

PolskaMartwy wieloryb

Kilka dni później… Podobny odstęp czasowy.

Nowa ZelandiaOśmiometrowy płetwal na mieliźnie

 

Okolice Nowej Zelandii to nasze antypody, czyli dokładnie druga strona planety.

 

Źródło: The Independent, tvn24
0 0 votes
Article Rating