We wtorek 15 września, w Dzień Niepodległości Kostaryki mieszkańcy tego kraju mogli zobaczyć na niebie niezwykle tajemniczą i barwną chmuręKostaryka - Niezwykłe chmura w Dzień Niepodległości kraju

Opalizująca, zabarwiona kolorami tęczy chmura została niedawno zauważona w Kostaryce. Jak informują mieszkańcy, pojawiła się we wtorek po południu w Dzień Niepodległości tego kraju. Była widoczna w wielu miastach m.in. w San Jose, Parrita, Pavas, Escazu i Hatillo.

Niektórzy obserwatorzy za pomocą swoich telefonów uwiecznili to niezwykłe zjawisko, które niemal od razu trafiło do sieci. Na materiałach zdjęciowych i filmowych widać, jak tworzyły się magiczne chmury. Niektórzy opisywali je jako hashtagami jako: koniec świata lub Ufo.

Mieszkańcy zaskoczeni

– Mój syn od razu chwycił za aparat i zaczął robić zdjęcia i filmy. Byliśmy tak zaskoczeni. Nie mieliśmy pojęcia co to było. Nigdy nie widzieliśmy czegoś podobnego – relacjonował telewizji ABC News jeden z mieszkańców Escazu Joey Petita.

– To było wspaniałe, jakby znak od Boga – mówiła Jessie Montealegre.

Kostaryka - Niezwykłe chmura w Dzień Niepodległości kraju -2

Zjawisko optyczne

Według miejscowych synoptyków zjawisko to można zobaczyć niezwykle rzadko. Powstaje w wyniku załamania się światła słonecznego w kropelkach wody i kryształkach lodu zwieszonych w chmurze.

 

Źródło: x-news, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating