Oberwanie chmury przyczyniło się do licznych utrudnień na wyspie. Wiele samochodów zostało zalanych. Jedna kobieta zmarła w wyniku ataku serca.

Hiszpania - Nad Teneryfą przeszła potężna ulewa, jedna osoba nie żyje 1

Na największej wyspie archipelagu Wysp Kanaryjskich mieszkańcy zmagają się ze skutkami nawałnicy.

Ściana wody

Lokalne media podają, że w niedzielę 19 października w ciągu 12 godzin spadło prawie 180 l/mkw deszczu. Miejscowe służby ostrzegały mieszkańców i turystów, żeby w trakcie ulewy w miarę możliwości pozostali w domach.

Hiszpania - Nad Teneryfą przeszła potężna ulewa, jedna osoba nie żyje 4

 

Woda była wszędzie

Padało tak intensywnie, że studzienki kanalizacyjne nie nadążały z przyjmowaniem wody. W rezultacie między budynkami przepływały rwące potoki wody. W niektórych miejscach woda płynęła z taką siłą, aż asfalt oderwał się od powierzchni terenu. Poza tym woda zebrała się w zagłębieniach m.in. pod wiaduktami, w tunelach oraz na stacjach benzynowych, niszcząc wiele samochodów.

Hiszpania - Nad Teneryfą przeszła potężna ulewa, jedna osoba nie żyje 3

Jedna ofiara śmiertelna

Według lokalnych mediów nie żyje jedna osoba. 56-letnia kobieta zmarła na atak serca, po tym jak woda uwięziła ją w zaparkowanym samochodzie w Santa Cruz.

 Hiszpania - Nad Teneryfą przeszła potężna ulewa, jedna osoba nie żyje 5 Hiszpania - Nad Teneryfą przeszła potężna ulewa, jedna osoba nie żyje 2
0 0 votes
Article Rating