Policja w Katalonii zastrzeliła mężczyznę, który w poniedziałek rano wtargnął do komisariatu w Cornelli i chciał zaatakować funkcjonariusza nożem – poinformowała katalońska policja. Według dziennika „El Pais” napastnikiem był 29-letni Algierczyk.

„Uzbrojony w nóż mężczyzna wtargnął na komisariat policji w Cornelli, chcąc zaatakować funkcjonariusza. Napastnik został postrzelony” – napisała w poniedziałek na Twitterze katalońska policja.

Incydent miał miejsce tuż przed godziną 6 nad ranem, w mieście Cornellà, położonym w zespole miejskim Barcelony.

Nie podano na razie więcej szczegółów.

Nieoficjalnie: policjanci starali się go obezwładnić

Według hiszpańskiego dziennika „El Pais” zabity napastnik to 29-letni Algierczyk.

Źródła w policji zapewniają, że zanim użyto wobec mężczyzny broni palnej, policjanci starali się go obezwładnić.

Informacji o pochodzeniu nożownika oraz doniesienia, jakoby w trakcie ataku miał on krzyczeć „Allahu Akbar”, nie zostały potwierdzone przez policję.

Do incydentu doszło w mieście Cornellà w Katalonii

Rok od zamachów

Do ataku nożownika doszło kilka dni po pierwszej rocznicy zamachów terrorystycznych w Katalonii. 17 sierpnia 2017 roku furgonetka staranowała ludzi na słynnej barcelońskiej promenadzie Las Ramblas, w wyniku czego zginęło 15 osób, a rany odniosło 131.

Dzień później w kurorcie Cambrils nad Morzem Śródziemnym, na południe od Barcelony, terroryści wjechali samochodem w grupę ludzi – zginęła jedna osoba, a siedem zostało rannych. Do zamachów przyznało się dżihadystyczne tak zwane Państwo Islamskie (IS).

W miniony weekend Katalonia uczciła pamięć ofiar ubiegłorocznych zamachów.

 

0 0 vote
Article Rating