Nad Hiszpanią zawisły deszczowe chmury. Ulewny deszcz w ostatnich dniach w Katalonii wyrządził szkody szacowane na setki tysięcy euro. Mimo opadów w Hiszpanii ciągle jest bardzo ciepło.

hiszpania-ulewne-deszcze-w-katalonii-3

Północna i północno wschodnia część Hiszpanii zmaga się z obfitymi opadami deszczu. Krajowe służby meteorologiczne wniosły alerty pogodowe w tych rejonach. W Katalonii od kilku dni z nieba leje się woda.

Najwięcej szkód ulewy wyrządziły w miejscowości Balaguer, gdzie mieszkańcy nadal usuwają wodę ze swoich posesji. Powodzie przyczyniły się do wielu zniszczeń budynków, które szacuje się na setki tysięcy euro. W  Balaguer największa ulewa pojawiła się w piątek w związku z gwałtowną burzą. Podczas godziny spadło ta, 71 l/mkw. deszczu.

hiszpania-ulewne-deszcze-w-katalonii-2

Duża porcja deszczu utrudniała kierowcom jazdę. Drogi są śliskie, a wiele z nich jest zalanych i nieprzejezdnych.

hiszpania-ulewne-deszcze-w-katalonii-4

Opady na froncie

Północno wschodnia Hiszpania znalazła się w strefie ogromnego stacjonarnego frontu atmosferycznego. Ciągnie się on od Morza Norweskiego, przez zachodnią Norwegię, kraje Beneluksu, Francję i Półwysep Iberyjski. Jest związany z głębokim niżej z centrum na wschód od Islandii. Deszcz i związany z nim strefę zachmurzenia można zobaczyć na zdjęciach satelitarnych. Front to białe obszary, czyli chmury.

hiszpania-ulewne-deszcze-w-katalonii-5

Mimo deszczu w Hiszpanii cały czas jest ciepło. Temperatura dochodzi do 26 st. C w Katalonii. Tymczasem na południu kraju można jeszcze odczuć ponad 30 st. C.

 hiszpania-ulewne-deszcze-w-katalonii-1
0 0 votes
Article Rating