Trzy osoby zostały ranne w ataku nożownika na ulicy handlowej w Hadze – poinformowała w piątek holenderska policja. Trwa obława na napastnika.

Do zdarzenia doszło w domu handlowym Hudson’s Bay na ulicy Grote Marktstraat w centrum Hagi w piątek, 29 listopada około godziny 19.45.

Na miejscu pojawiła się policja oraz karetki pogotowia. Policja informuje o trzech rannych. Rzeczniczka policji Marije Kuiper przekazała także, że nie wiadomo jeszcze, w jakim stanie są osoby, które zostały ranne podczas ataku.

Wcześniej pojawiły się doniesienia o licznych osobach poszkodowanych w ataku. Jak wyjaśniła później policja, sądzono, że jest więcej rannych, ponieważ ludzie w porywie paniki rzucali się na ziemię.

Twa obława na napastnika

Napastnik pozostaje na wolności. Jak podała rzeczniczka policji Marije Kuiper, trwa obława na mężczyznę w wieku 45-50 lat. Podejrzany ma ciemną karnację, kręcone włosy, jest ubrany w szary dres, czarną kurtkę i szalik.

Nie wiadomo także, co dokładnie się wydarzyło w Hudson’s Bay. Jego rzecznik poinformował, że personel domu handlowego nie został poszkodowany i nie był zaangażowany w to zdarzenie – podaje holenderska prasa.

Kuiper powiedziała, że jest za wcześnie, by wykluczyć, że był to atak terrorystyczny, a śledczy badają wszystkie scenariusze.

Na zdjęciach, które pojawiły się w mediach społecznościowych widać liczne radiowozy policyjne i karetki. Miejsce zdarzenia zostało odcięte kordonem policji.

Atak na London Bridge

Do ataku doszło zaledwie kilka godzin po zamachu na London Bridge w Londynie. Sprawca – uzbrojony w sporej wielkości nóż i z przyczepionymi do ubrania atrapami ładunków wybuchowych – został powstrzymany przez przechodniów, którzy odebrali mu broń.

Napastnik, który zdążył ranić kilka osób został zastrzelony przez interweniującego policjanta. Zdarzenie zakwalifikowano jako „atak terrorystyczny”. Most zamknięto dla ruchu.

Do podobnego jak w piątek Hadze ataku doszło także blisko rok temu w Amsterdamie, gdzie nożownik na głównym dworcu kolejowym ranił poważnie parę amerykańskich turystów. Policja uznała wtedy, że atak 19-letniego mężczyzny z Afganistanu miał podłoże terrorystyczne.

Średniej siły oddziaływania wystąpią między 28-30 listopada

 

Źródło: Reuters, Daily Mirror
0 0 votes
Article Rating