Co najmniej 19 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w sobotę w wypadku piętrowego autobusu w Tai Po, jednej z dzielnic Hongkongu, specjalnego regionu autonomicznego należącego do Chin – poinformowała tamtejsza policja.

Do wypadku doszło na autostradzie w północnej części miasta. Na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy, którzy przecięli dach autobusu, aby uwolnić uwięzionych wewnątrz pasażerów.

Wśród ofiar śmiertelnych jest 17 mężczyzn i dwie kobiety.

Na razie nie wiadomo, co spowodowało wypadek. Autobus przewrócił się na bok, miał zniszczony dach – podały agencje. Dzielnica Tai Po jest położona we wschodniej części regionu Nowe Terytoria.

Agencja Reutersa cytuje jednego ze świadków zdarzenia, który zeznał na antenie telewizji, że kierowca autobusu jechał z zawrotną prędkością, nawet na ostrych zakrętach.

Dzielnica Tai Po, Hongkong

Firma Kowloon Motor Bus Co, odpowiedzialna za pojazd, poinformowała, że rodziny ofiar otrzymają odszkodowania w wysokości ponad 80 tys. hongkońskich dolarów (ok. 36 tys. zł). Zapowiedziano także przeprowadzenie śledztwa, w celu wyjaśnienia przyczyn katastrofy.

Ostatnio tak poważny wypadek autobusu w Hongkongu miał miejsce w 2008 roku, kiedy zginęło 18 osób.

 

 

 

 

Źródło: PAP/ Reuters, tvn24, http://www.scmp.com/news/hong-kong/law-crime/article/2132850/least-nine-dead-40-injured-hong-kong-double-decker-bus, https://www.theguardian.com/world/2018/feb/10/bus-topples-over-in-hong-kong-tai-po
0 0 votes
Article Rating