To był trudny dzień dla Włochów. Trzeciego marca prawie w całym kraju szalały burze. Przyniosły one wiatr osiągający prędkość 100 km/h oraz obfite opady deszczu. Żywioł przyczynił się do śmierci dwóch osób.

Huraganowy wiatr we Włoszech 1

Żywioł najwięcej szkód spowodował w centralnej i południowej części kraju.

Lokalne media podają, że najbardziej dotkniętym regionem była Toskania, gdzie podczas burz wiatr w porywach osiągał prędkość przekraczającą 100 km/h. Miejscami tworzyły się niewielkie tornada.

W mieście Borgo a Mozzano w toskańskiej prowincji Lukka zmarł 41-letni mężczyzna. Jechał samochodem, kiedy to nieoczekiwanie jego auto zmiażdżył spadający z nasypu głaz. Szczęście w nieszczęściu miała pasażerka, która wyszła z wypadku bez szwanku.

Kolejną ofiarą burz we Włoszech jest kobieta z miejscowości Urbino w sąsiadującym z Toskanią regionie Marche u podnóża Apenin. Wiatr był na tyle silny, że wyrywał drzewa. Niefortunnie jedno z nich uderzyło kobietę, która wychodziła z autobusu i szła do pracy.

Powalone mury

W Neapolu runął mur, miażdżąc osiem samochodów. We Florencji wiatr przewrócił betonowe słupy, które zraniły pięć osób. Władze miasta apelowały do mieszkańców o pozostanie w domach.

W miejscowości Prato w Toskanii zawaliła się historyczna konstrukcja starych miejskich murów. W tej samej miejscowości wiatr naruszył konstrukcję starej fabryki, która znajduje się w sąsiedztwie centrum zdrowia. Strażacy zarządzili ewakuację 150 osób.

Huraganowy wiatr we Włoszech 3

Nadmorskie utrudnienia

W regionie Lacjum burza również dała się we znaki mieszkańcom. W Rzymie silny wiatr wyrywał drzewa z korzeniami, a nawalny opad deszczu spowodował liczne podtopienia w niektórych dzielnicach włoskiej stolicy. Z tego powodu powstały liczne korki, niektóre drogi zamknięto, a mieszkańcy musieli uzbroić się w cierpliwość. W Florencji wiele lotów przekierowano lub odwołano.

Pogoda przyczyniła się także do utrudnień w sferze politycznej. Niektórzy uczestnicy spotkania wojewodów z nowo wybranym prezydentem Włoch Sergio Mattarellą mieli problemy z dotarciem na czas do stolicy. W związku z powyższym zgromadzenie odwołano.

Huraganowy wiatr we Włoszech 10 ??????????????????????????????? Huraganowy wiatr we Włoszech 8 Huraganowy wiatr we Włoszech 7 Huraganowy wiatr we Włoszech 6 Maltempo, vento forte in provincia di Pisa. Calcinaia, un al Huraganowy wiatr we Włoszech 4 Huraganowy wiatr we Włoszech 2

Źródło: ENEX, lastampa.it, tvnmeteo
Chorwacja, silny wiatr, przewrócone samochody, Croatia, strong wind, overturned cars.

 

0 0 votes
Article Rating