W poniedziałek przed świtem silne trzęsienie ziemi nawiedziło Azję Południową. Co najmniej 21 osób zginęło, w tym sześć w północno-wschodnim regionie Indii, a prawie 200 zostało rannych.

Indie, Birma i Bangladesz - Co najmniej 11 osób zginęło w silnym trzęsieniu ziemi -5

Sześć osób z dziewięciu zmarło w Indiach, a trzy w Bangladeszu. US Geological Survey poinformował, że trzęsienie ziemi było o magnitudzie 6,8 stopni w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się na głębokości 57 km, w odległości 29 km na zachód od Imphal – stolicy północno-wschodniego stanu Manipur.

Indie, Birma i Bangladesz - Co najmniej 11 osób zginęło w silnym trzęsieniu ziemi -9

Ziemia zatrzęsła się o świcie

Trzęsienie ziemi uderzyło, gdy większość ludzi spała. Dach nad głową straciło około 270 tys. ludzi. Akcję poszukiwania uwięzionych w gruzowiskach utrudniają przerwy w dostawach prądu i usługach telekomunikacyjnych. W Imphalu zawaliły się dachy i klatki schodowe wielu budynków.

Ratownicy próbują odnaleźć robotników budowlanych, prawdopodobnie zasypanych na miejscu powstającego budynku. Nie wiadomo, ilu ludzi mogło znaleźć się pod gruzami. Część mieszkańców krytykuje zbyt wolną – ich zdaniem – reakcję władz. Zwracają uwagę, że wprawdzie do akcji poszukiwawczej w gruzowiskach przystąpili żołnierze, ale brakuje im ciężkiego sprzętu.

Wstrząsy w Birmie i Bangladeszu

Wstrząsy były także odczuwalne w oddalonym o ponad 1,1 tys. kilometrów Rangunie w Birmie. Przedstawiciele służb meteorologicznych w stolicy Naypyidaw poinformowali, że nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych czy zniszczeniach po birmańskiej stronie granicy. Według mediów w Bangladeszu trzy osoby zmarły z powodu ataków serca. Policja twierdzi, że rannych jest co najmniej 90.

Indie, Birma i Bangladesz - Co najmniej 11 osób zginęło w silnym trzęsieniu ziemi -2 Indie, Birma i Bangladesz - Co najmniej 11 osób zginęło w silnym trzęsieniu ziemi Indie, Birma i Bangladesz - Co najmniej 11 osób zginęło w silnym trzęsieniu ziemi -12 Indie, Birma i Bangladesz - Co najmniej 11 osób zginęło w silnym trzęsieniu ziemi -11 Indie, Birma i Bangladesz - Co najmniej 11 osób zginęło w silnym trzęsieniu ziemi -10 Indie, Birma i Bangladesz - Co najmniej 11 osób zginęło w silnym trzęsieniu ziemi -8 Indie, Birma i Bangladesz - Co najmniej 11 osób zginęło w silnym trzęsieniu ziemi -7

Residents stand in the rubble of a house destroyed in a 6.9 magnitude earthquake in the area of the epicenter near Mangan, in Sikkim state, Tuesday, Sept. 20, 2011. Thousands of terrified survivors of a Himalayan earthquake that killed many people and shook parts of India, Nepal and China crowded Tuesday into shelters and relatives' homes or stayed out in the open for fear of aftershocks. (AP Photo) INDIA OUT

Indie, Birma i Bangladesz - Co najmniej 11 osób zginęło w silnym trzęsieniu ziemi -5 Indie, Birma i Bangladesz - Co najmniej 11 osób zginęło w silnym trzęsieniu ziemi -4 India Earthquake

Źródło: PAP, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating