Na Małych Wyspach Sundajskich w nocy dwukrotnie zatrzęsła się ziemia. Nie ma doniesień o rannych i zniszczeniach. Wyspy znajdują się w strefie częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych.

Foto: Reuters

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.0 nawiedziło 21 stycznia, minutę przed północą UTC okolice wyspy Sumbawa.

Władze nie wydały ostrzeżenia przed tsunami. Nie ma też informacji o ofiarach śmiertelnych. Epicentrum trzęsienia znajdowało się w odległości 219 kilometrów na południe od Raba – miasta znajdującego się we wschodzie części indonezyjskiej wyspy położone w archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Hipocentrum było na głębokości 25 kilometrów.

Pięć godzin później, 22 stycznia o 5:10 UTC w odległości około 20 kilometrów od pierwszego trzęsienia wystąpił kolejny wstrząs. Tym razem o magnitudzie 6.4 i na głębokości 27 kilometrów.

Rejon aktywny sejsmicznie

Indonezja znajduje się w tzw. Pacyficznym Pierścieniu Ognia, czyli w otaczającej Ocean Spokojny strefie częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych.

 

Średniej wielkości dziura koronalna pojawi się 20 stycznia na Słońcu na wprost Ziemi, 17/18 stycznia oraz 20-22 stycznia wystąpią kolejne oddziaływania magnetyczne

 

Źródło: PAP, Reuters, tvnmeteo, USGS, https://www.indiatoday.in/world/story/magnitude-6-quake-hits-indonesia-no-immediate-reports-of-damage-1436202-2019-01-22
0 0 vote
Article Rating