Do 30 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi, które w czwartek nawiedziło wschodnią Indonezję. Wcześniej mówiono o 20 zabitych osobach.

Jak przekazał w niedzielę rzecznik indonezyjskiej agencji do spraw usuwania skutków katastrof BNBP Agus Wibowo, 30 osób zginęło, ponad 150 osób zostało rannych, a ponad 200 tysięcy ludzi pozostaje w tymczasowych schronieniach. W pobliżu szpitali i szkół rozbito specjalne namioty, do których ewakuowano osoby pozbawione dachu nad głową.

Zniszczone budynki

W czwartek rano we wschodniej prowincji Moluki doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,5. Zniszczeniu uległy setki domów, a poza tym kilkadziesiąt budynków użyteczności publicznej i elementów infrastruktury, w tym główny most w mieście Ambon.

 

Pacyficzny pierścień ognia

Indonezja, która jest archipelagiem 17 tysięcy wysp i wysepek, usytuowana jest na styku trzech płyt tektonicznych – indopacyficznej, australijskiej i euroazajtyckiej – przez co jest szczególnie narażona na silne trzęsienia ziemi. Indonezja położona jest w tzw. pacyficznym pierścieniu ognia, charakteryzującym się dużą aktywnością sejsmiczną.

 

Źródło: PAP

 

Indonezja – Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.5 wystąpiło na południowym wybrzeżu wyspy Seram

0 0 votes
Article Rating