W niedzielę 19 lipca doszło do eksplozji w elektrowni w irańskiej prowincji Isfahan. Nie ma żadnych ofiar – podała rządowa agencja informacyjna IRNA. Od końca czerwca w pobliżu irańskich obiektów wojskowych, nuklearnych i przemysłowych doszło do kilku wybuchów i pożarów.

– Wybuch był spowodowany zużyciem transformatora w elektrowni – powiedział IRNA dyrektor zarządzający firmy energetycznej w Isfahanie. Dodał, że przerwano zasilanie na dwie godziny.

W ostatnich tygodniach w Iranie doszło do wielu eksplozji i pożarów

Od końca czerwca wokół irańskich obiektów wojskowych, nuklearnych i przemysłowych doszło do kilku eksplozji i pożarów.

W środę co najmniej siedem statków zapaliło się w porcie w Buszehrze w południowym Iranie. W Buszehrze znajduje się irańska elektrownia jądrowa.

Wcześniej w zachodniej części Teheranu słychać było eksplozję lub – jak wynikało z relacji w mediach społecznościowych – serię eksplozji. Z kolei w wybuchu w fabryce w mieście Bakerszar na południe od irańskiej stolicy zginęły dwie osoby, a trzy zostały ranne. Powodem eksplozji miał być – jak podano – błąd ludzki.

Na początku lipca doszło do pożaru ośrodka wzbogacania uranu w Natanz. Dzień po pożarze Irańska Najwyższa Rada Bezpieczeństwa Narodowego poinformowała, że jego przyczyna została ustalona, jednak nie będzie na razie ujawniona. Kuwejcki dziennik „Al-Dżarida” napisał, że za wypadkiem stoi Izrael.

ŹródłoReuters
5 1 vote
Article Rating