Część krajobrazu Japonii zniknęła pod grubą warstwą śniegu. Utrzymujące się od kilku dni obfite opady sparaliżowały komunikację i zmusiły część mieszkańców do pozostania w domach. Meteorolodzy przestrzegają przed wysokim prawdopodobieństwem wystąpienia lawin.

Hokkaido pod grubą warstwą śniegu

Utrzymujące się od piątku obfite opady śniegu w północnych i zachodnich prowincjach japońskiej wyspy Hokkaido spowodowały lokalny paraliż komunikacyjny. W mieście Sapporo, piątym największym mieście na wyspie, od sobotniego poranka do północy spadło około 30 cm białego puchu.

Hokkaido pod grubą warstwą śniegu 2

Oblodzone lotniska i ryzyko lawin

Trudne warunki atmosferyczne spowodowały, że część maszyn została przymusowo uziemiona na płycie lotniska New Chitose. Silnie oblodzone pasy uniemożliwiają także lądowanie – część lotów musiała zostać przekierowana. Setki pasażerów koczują na lotnisku w oczekiwaniu na poprawę pogody.

Japońska Agencja Meteorologiczna prognozuje, że intensywne opady utrzymają się w najbliższym czasie. W miarę przybywania kolejnych centymetrów białego puchu, wzrośnie zagrożenie lawinowe.

 Hokkaido pod grubą warstwą śniegu 3
0 0 votes
Article Rating