Naukowcy w Japonii opracowali pigułkę, która może zabić wirusa grypy w ciągu jednego dnia. Dzięki czemu szczepionki mogą okazać się zbyteczne.

 

Według badań przeprowadzonych na japońskich pacjentach chorych na grypę wszyscy, którzy zażyli pigułkę, pozbyli się wirusa grypy w ciągu 24 godzin.

Jak podaje {Daily Mail}: Kuracja jest krótka i zapewnia natychmiastową ulgę pacjentom.

Shinogi, japońska firma farmaceutyczna, oznajmiła, że ​​szybkie reagowanie na zabicie wirusa jest ważne, ponieważ zmniejsza ryzyko zakażeń.

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że ​​lekarstwo to może zmienić sposób, w jaki lekarze i pielęgniarki traktują osoby chore na grypę.

– Dane, które widzieliśmy, są bardzo obiecujące – powiedział dyrektor generalny Shinogai, Isao Teshirogi i dodał, że związek działa blokując grypę przed zainfekowaniem innych komórek w organizmie, przez co wurus nie rozprzestrzenia się.

Takeki Uehara, który kierował badaniami, powiedział Wall Street Journal, że został opracowany przez naukowców badających lek przeciw HIV, który działa podobnie.

 

 

 

 

Źródło: newsbook.pl, https://www.zerohedge.com/news/2018-02-11/experimental-drug-kills-flu-24-hours-may-come-us-next-year, http://www.dailymail.co.uk/news/article-5377309/Experimental-flu-drug-kill-virus-ONE-day.html
0 0 votes
Article Rating