Trzy osoby zginęły w wyniku ataku nożownika w Jekaterynburgu w centralnej Rosji – podała agencja Reutera, powołując się na doniesienia TASS. Policja zatrzymała napastnika.

Do ataku nożownika doszło w niedzielę 16 maja w okolicach dworca kolejowego w Jekaterynburgu w obwodzie swierdłowskim, w centralnej Rosji. Jak podał Reuters, powołując się na doniesienia agencji TASS, trzy osoby zginęły.

Wkrótce wystąpią średniej siły szczyty oddziaływań magnetycznych

– Kiedy policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, podjęli próbę zatrzymania podejrzanego, mężczyzna uzbrojony w nóż próbował zaatakować funkcjonariuszy, w wyniku czego zostali oni zmuszeni do użycia broni służbowej. Ostrzegawczy strzał w powietrze nie powstrzymał uzbrojonego napastnika. Padł kolejny strzał w kierunku agresywnego mężczyzny – mówił Walerij Goriełych, szef służby prasowej głównego zarządu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w obwodzie swierdłowskim.

Napastnik został ranny, trafił do szpitala. O jego stanie na razie nie poinformowano. Według informacji przekazanych przez organy ścigania, do zdarzenia doszło w czasie kłótni wywołanej alkoholem.

 

Źródło: Reuters, PAP, TASS

 

 

0 0 votes
Article Rating