Pociąg towarowy, którym przewożone były chemikalia i nawozy sztuczne, wykoleił się i stanął w ogniu w okolicach miejscowości Sibley w stanie Iowa. Z uwagi na gęste kłęby toksycznego dymu, które unosiły się nad okolicą, władze podjęły decyzję o ewakuacji mieszkańców.

Wykolejony w niedzielę pociąg należy do amerykańskiego przedsiębiorstwa kolejowego Union Pacific. W 47 wagonach przewożone były między innymi chemikalia i nawozy sztuczne. W części wykolejonych cystern doszło do rozszczelnienia, a w konsekwencji do pożaru.

Unoszący się w powietrzu gęsty, toksyczny dym zmusił władze lokalne do ewakuowania ludzi mieszkających w promieniu 8 km od miejsca katastrofy. Ewakuowano około 80 osób – podał stanowy departament spraw wewnętrznych

Dym spowijał okolicę po kilku godzinach od katastrofy. Jak podał Union Pacific, nikomu z załogi pociągu nic się nie stało. Nie potwierdzono również żadnych ofiar.

Sibley, liczące około 3000 mieszkańców, położone jest w odległości 320 km na północny zachód od stolicy stanu Des Moines.

 

 

Źródło: PAP, ENEX
0 0 votes
Article Rating