Na nagraniach udostępnionych przez izraelską policję widać, jak w okolicy jednego ze szpitali w Jerozolimie zapada się ziemia. Do leja krasowego wpadło kilka pojazdów.

Tej katastrofy nic nie zapowiadało. W poniedziałek 7 czerwca na parkingu przy Centrum Medycznym Shaare Zedek w Jerozolimie zapadła się ziemia. W relacjach udostępnianych w mediach społecznościowych widać, jak w powstały lej krasowy wpada kilka pojazdów.

Przyczyna? Budowa drogi

Na miejsce od razu wezwano służby ratunkowe. Na pomoc przyjechało siedem jednostek strażackich. Okazało się, że pojazdy, które wpadły do lejka, były puste – nikt nie ucierpiał.

– Na miejsce zdarzenia przybyło wiele sił policyjnych i ratowniczych. Przeskanowaliśmy teren, przygotowaliśmy się do ewentualnego udzielenia pierwszej pomocy, zabezpieczyliśmy i odizolowaliśmy miejsce. Obejrzeliśmy zapadlisko i upewniliśmy się, że nie ma tam nikogo – opowiadał Alon Khelfon, jeden z policjantów biorących udział w akcji.

Istnieje podejrzenie, że zapadlisko powstało w wyniku prac budowlanych prowadzonych niedaleko Centrum Medycznego. Jak twierdzą izraelskie media, budowana jest nowa trasa z Jerozolimy i prawdopodobnie ruchy ciężkiego sprzętu i wykopy sprawiły, że ziemia obsunęła się kawałek dalej.

 

 

0 0 votes
Article Rating