Intensywne opady deszczu spowodowały sporo utrudnień na drogach hrabstwa Sonoma w Kalifornii. Na ulicach zalegają toksyczne odpady, które zmyte przez powodzie, mogą stwarzać zagrożenie dla mieszkańców.

Władze biura szeryfa hrabstwa Tuolumne opublikowały w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać płynące ulicami hrabstwa Sonoma strumienie.

Biuro szeryfa poinformowało, że zamknięto wiele dróg. Mieszkańcy w mediach społecznościowych dzielili się zdjęciami zalanych garaży.

Narodowa Służba Pogodowa wydała w środę ostrzeżenia przed gwałtownymi burzami i możliwością wystąpienia opadów gradu. Zalecano ludziom pozostanie w domach. Później jednak służby podały, że burza osłabła, ale nadal ostrzegano przed ulewami.

Toksyczne odpady na ulicach

To nie pierwsze tak intensywne opady deszczu w hrabstwie Sonoma w ostatnim czasie. Po ubiegłotygodniowych ulewach zagrożeniem w tym regionie stały się zalegające na ulicach toksyczne odpady, między innymi kleje, farby, rozpuszczalniki, pestycydy, płyny do samochodów, akumulatory i zepsute termometry. W związku z tym Wydział Służby Zdrowia Hrabstwa Sonoma wydał we wtorek ostrzeżenie – szkodliwe substancje mogą stwarzać zagrożenie dla ponad 2,5 tysiąca domów.

Mieszkańcy południowej Kalifornii we wtorek mogli podziwiać spektakularny pokaz piorunów – niebo przeszyło prawie 1500 błyskawic w zaledwie 5 minut.


 

Źródło: Reuters, ktvu.com, tvnmeteo

 

0 0 votes
Article Rating