Policja potwierdziła, że ​​zmarł mężczyzna, który jeździł i strzelał do przypadkowych ludzi przez 12 godzin. Zidentyfikowano też oficera Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej (RCMP), który został zabity.

Co najmniej 19 osób zginęło podczas krwawego, 12-godzinnego szaleństwa rewolwerowca w Nowej Szkocji, a policja ostrzega, że ​​może być więcej ofiar. 

RCMP z Nowej Szkocji poinformowało, że ​​co najmniej 19 osób zostało zabitych w kilku lokalizacjach w całej prowincji, w tym oficera RCMP.

Policja poinformowała, że ​​może być więcej ofiar, które nie zostały jeszcze znalezione, śledztwo trwa.

Komisarz RCMP Brenda Lucki powiedziała, że ​​policja zna co najmniej 19 ofiar oprócz strzelca. Potwierdziła również, że incydent nie jest w tej chwili związany z terroryzmem.

RCMP zidentyfikował bandytę jako 51-letniego Gabriela Wortmana. Według dokumentacji nieruchomości Wortman jest właścicielem kliniki protetycznej i dwóch innych nieruchomości w Dartmouth i trzech nieruchomości w Portapique. Jego szaleństwo rozpoczęło się późną sobotnią nocą 18 kwietnia w małej społeczności Portapique, NS. W niedzielny poranek 19 kwietnia poruszał się jedną z najbardziej ruchliwych autostrad w prowincji.

Pościg zakończył się w pobliżu stacji benzynowej około 35 kilometrów na północ od Halifax w Enfield, NS, około 11:40 czasu lokalnego. Policja potwierdziła w niedzielę wieczorem, że bandyta nie żyje.

Bandyta nie znał większości ze swoich ofiar

W niedzielny poranek policja ostrzegła, że ​​bandyta prowadził pojazd, który w pewnym momencie wyglądał jak pojazd RCMP i miał na sobie mundur RCMP.

„Fakt, że ta osoba miała do dyspozycji mundur i samochód policyjny, z pewnością świadczy o tym, że nie jest to przypadek” – powiedział Leather.

 

Tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w nocy z soboty na niedzielę czasu miejscowego, rozpoczęły się od strzelaniny w miejscowości Portapique, ok. 130 km na północ od stolicy prowincji, Halifax. Następnie podejrzany, zidentyfikowany jako 51-letni Gabriel Wortman, przemieszczał się na terenie prowincji, podpalając budynki i zabijając kolejne ofiary. Jak podała policja, miejsca zbrodni były oddalone od siebie nawet o co najmniej 50 km, a sprawca oprócz broni palnej mógł użyć również „innych środków”.

Słabe oddziaływania magnetyczne wystąpią 19 i 20 kwietnia

 

Kanada – Złapano podejrzanego nocnej strzelaniny w Portapique w Nowej Szkocji

 

 

Źródło: cbc.ca
0 0 votes
Article Rating