Cztery osoby zginęły w strzelaninie w mieście Fredericton w prowincji Nowy Brunszwik na wschodzie Kanady. Jedna osoba została zatrzymana i „nie ma zagrożenia” dla okolicznych mieszkańców – poinformowała po kilku godzinach akcji lokalna policja.

Funkcjonariusze dowiedzieli się o strzałach w bliżej nieokreślonej przez media lokalizacji w Fredeciton około godz. 7 rano czasu miejscowego (13. w Polsce).

Na Twitterze natychmiast zamieszczono serię komunikatów, w których funkcjonariusze apelowali do mieszkańców, aby unikali miejsca, w którym doszło do strzelaniny.

Po godz. 14. czasu polskiego poinformowali, że jedna osoba została zatrzymana, a około półtorej godziny później dodali, że zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego już nie ma.

Wśród czterech zabitych osób jest dwóch funkcjonariuszy policji – dodano w komunikacie, prosząc o uszanowanie prywatności rodzin zabitych osób. Ich danych nie upubliczniono.

Fredericton w Nowym Brunszwiku

Fredericton to 56-tysięczne miasto i stolica prowincji Nowy Brunszwik.

 

 

Źródło: Reuters, BBC News, tvn24, https://en.halbeeg.com/2018/08/10/canada-shooting-several-dead-in-fredericton-new-brunswick/
0 0 vote
Article Rating