Co najmniej 945 ludzi zmarło w Pakistanie z powodu fali upałów – poinformował we wtorek wieczorem przedstawiciel władz sanitarno-medycznych prowincji Sindh. Są obawy, że liczba ofiar będzie rosła.

Karaczi, Pakistan - Już ponad 750 ofiar upałów, temperatury sięgają 45 stopni Celsjusza w cieniu

Większość ofiar śmiertelnych odnotowano w portowym mieście Karaczi, stolicy prowincji Sindh, gdzie temperatura od kilku dni dochodzi do 45 stopni Celsjusza.

Ofiary to głównie osoby starsze, które zmarły z wyczerpania lub na skutek udaru cieplnego. Pacjenci z udarem cieplnym mieli wysoką gorączkę, majaczyli, byli odwodnieni lub mieli problemy gastryczne. Jak poinformowały służby medyczne, do szpitali trafiło już w sumie ponad tysiąc osób.

Fala upałów przypadła w tym samym czasie co święty miesiąc muzułmanów – ramadan – podczas którego wielu wiernych pości od wschodu do zachodu słońca.

Karaczi, Pakistan - Już ponad 750 ofiar upałów, temperatury sięgają 45 stopni Celsjusza w cieniu 2

Problemy z wodą i prądem

Brakuje prądu i zaczyna brakować wody – pisze agencja AFP. Awaria sieci energetycznej dała się we znaki milionom Pakistańczyków, pozbawionych klimatyzacji i oświetlenia; dotkliwie odczuwana jest także w kostnicach, gdzie zwłok przybywa, a nie ma warunków do ich odpowiedniego przechowywania.

W Pakistanie z powodu korupcji i złego zarządzania nawet w normalnych warunkach dochodzi do kilkugodzinnych przerw w dostawach elektryczności.

W kwietniu i maju bieżącego roku w sąsiadujących z Pakistanem Indiach blisko 2500 osób zmarło z powodu upałów dochodzących do 50 stopni C.

 Karaczi, Pakistan - Już ponad 750 ofiar upałów, temperatury sięgają 45 stopni Celsjusza w cieniu 3
0 0 vote
Article Rating