Policjanci odnaleźli ciało poszukiwanego od soboty 22 maja 11-letniego Sebastiana z Katowic – poinformowała śląska policja. W niedzielę funkcjonariusze zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który zdaniem policji może być odpowiedzialny „za uprowadzenie i zabójstwo nastolatka”.

Źródło: Policja Śląska

„Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach ustalili i zatrzymali 41-letniego sosnowiczanina, mogącego mieć związek z wczorajszym zaginięciem 11-letniego Sebastiana z Katowic” – poinformowała w niedzielę 23 maja wieczorem śląska policja na Facebooku.

Dodano, że „już pierwsze czynności doprowadziły śledczych do podejrzenia, że mężczyzna może być odpowiedzialny za uprowadzenie i zabójstwo nastolatka”. „Niestety, wkrótce kryminalni potwierdzili ten scenariusz, odnajdując w Sosnowcu ukryte ciało chłopca. Na miejscu pracują policyjni technicy i śledczy pod nadzorem prokuratora” – przekazano.

 

Od soboty szukano chłopca

11-letni Sebastian wyszedł w sobotę 22 maja 2021 roku na plac zabaw. Do domu miał powrócić o godzinie 19. Gdy ta się zbliżała, wysłał SMS’a do matki z prośbą o przesunięcie powrotu na godzinę 19.30. Chłopiec otrzymał zgodę na późniejszy powrót, jednak do domu nie wrócił i już nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Agnieszka Żyłka z katowickiej policji przekazała, że chłopiec wielokrotnie bawił się samodzielnie na placu zabaw i zawsze bezpiecznie wracał do domu. Nie zdarzały mu się nigdy ucieczki z domu.

Rozpoczęła się akcja poszukiwawcza, zaangażowani zostali w nią funkcjonariusze, a także strażacy z psami. Łącznie w akcję zaangażowanych było kilkadziesiąt osób.

 

 

Źródło: tvn24

 

 

0 0 votes
Article Rating