Ratownicy przeszukują gruzy po wybuchu, do którego doszło w niedzielę 21 czerwca rano w ośmiopiętrowym wieżowcu w Kijowie. Nie żyją co najmniej dwie osoby. Eksplozja zniszczyła pięć pięter w części budynku. Według ukraińskich mediów ściana fasadowa może grozić zawaleniem. Ewakuacja mieszkańców z górnych pięter jest utrudniona.

Do wybuchu doszło po godzinie 10 czasu ukraińskiego (godz. 9 w Polsce). Do południa lokalnego czasu ratownikom udało się wydobyć spod gruzów pięć osób. Potwierdzono, że dwie z nich nie żyją.

Eksplozja zniszczyła pięć pięter w ośmiopiętrowym bloku przy ulicy Kruszelnyckiej 1/5 w Kijowie. Cytowani przez agencję Unian świadkowie opowiadali, że słyszeli wybuch i krzyki. Fala uderzeniowa wybiła część okien w sąsiednich budynkach.

Agencja Unian relacjonowała, że w wybuchu uszkodzona została również klatka schodowa, przez co wielu mieszkańców nie może wydostać się z budynku. Dotyczy to głównie osób z mieszkań na najwyższych piętrach.

Według doniesień internetowej gazety „Ukraińska Prawda” ściana fasadowa może grozić zawaleniem.

Przyczyny wybuchu są ustalane. Służba do spraw sytuacji nadzwyczajnych podała, że prawdopodobnie doszło do eksplozji gazu.

Źródłomns.gov.ua, Ukraińska Prawda, Unian
0 0 votes
Article Rating