To była dramatyczna walka z czasem. 12-latek zwerbowany do szeregów ISIS próbował wysadzić się w irackim Kirkuku. Chłopca w ostatniej chwili powstrzymała policja.

Kirkuk, Irak - 12-letniemu dzieciakowi policja ściągnęła pas wypełniony materiałami wybuchowymi

Policja dostrzegła wieczorem na ulicach miasta około 12-letniego chłopca w koszulce z nazwiskiem znanego piłkarza – Messiego. Uwagę przykuł jednak pas nastolatka wypełniony materiałami wybuchowymi.

Kirkuk, Irak - 12-letniemu dzieciakowi policja ściągnęła pas wypełniony materiałami wybuchowymi -2

Na twarzy schwytanego dziecka malowało się przerażenie. Wcześniej chłopiec płacząc usiłował wyrwać się policjantom. Ustalono, że nakłoniony przez ISIS chciał przeprowadzić atak samobójczy przed jednym z meczetów.

Kirkuk, Irak - 12-letniemu dzieciakowi policja ściągnęła pas wypełniony materiałami wybuchowymi -3

Do zatrzymania chłopca doszło zaledwie kilka dni po krwawym zamachu  w tureckim mieście Gaziantep – przeprowadzonym przez nastolatka zwerbowanego przez ISIS. Eksplozja miała miejsce w czasie weselnych uroczystości. Zginęło w niej co najmniej 51 osób.

Dżihadyści z ISIS stworzyli składającą się z dzieci armię oraz szkolą do walki nieletnich, którzy mają stać się nowym pokoleniem bojowników. Także inne organizacje ekstremistyczne, np. Boko Haram czy Al-Kaida, wykorzystują dzieci do przeprowadzania zamachów samobójczych czy do walki na froncie.

 

Źródło: Daily Mail, rmf24
0 0 vote
Article Rating