Trzęsienie ziemi o sile 6.6 w skali Richtera nawiedziło południowe wybrzeże Chile na szczęście nie powodując wielkich strat materialnych ani strat w ludziach.

Według informacji z USGS (U.S. Geology Survey) miało miejsce o 3:40 GMT a epicentrum było zlokalizowane w okolicach wybrzeża pod dnem morskim. Narodowe biuro sytuacji nadzwyczajnych w Chile zaprzeczyło jakoby istniało ryzyko tsunami. Kilka godzin temu zmierzono kolejne wstrząsy o sile 6.0 w skali Richtera. Również w niedziele miały miejsce kolejne dwa trzęsienia o magnitudzie 5.8 oraz 5.6 prowincją dotkniętą zjawiskiem było Bio Bio.

 

Północny region Atacam także drży i informacja naukowców o możliwym silnym wstrząsie w tym regionie wywołała panikę wśród ludności cywilnej. W piątek w mieście Conception w prowincji Bio Bio miało miejsce trzęsienie o sile 6.8 w skali Richtera.

 

Przypomnieć należy, że niemal rok temu to włąśnie ta prowincja została zniszczona ogromnym trzęsieniem o sile 8.8 w skali Richtera co spowodowało 500 ofiar w ludziach i około 30 mld $ strat materialnych. Mieszkańcy tej prowincji mają więc powody do niepokoju.

 

0 0 votes
Article Rating