Kilkunastu mieszkańców niewielkiej kolumbijskiej wioski zmarło lub jest poważnie rannych po uderzeniu pioruna. Do tragedii doszło w momencie odprawiania rytualnych obrządków. Lżej rannych do szpitala przewieziono w karetkach, a osoby w stanie ciężkim przetransportowano do placówek helikopterami.

Kolumbia - Piorun uderzył w małą wioskę podczas odprawiania rytualnych obrządków 3

Piorun uderzył w niewielką kolumbijską wioskę na północy kraju w poniedziałek, 6 października, w trakcie lokalnych obrządków.

11 osób nie żyje, 15 rannych

– Uderzenie pioruna zabiło na miejscu 11 osób, a 15 ludzi poważnie raniło – poinformował miejscowych dziennikarzypułkownik Jorge Santo Domingo, dowódca stacjonującej w pobliżu jednostki wojskowej.

Ofiarami są mieszkańcy niewielkiej osady, położonejnieopodal miasta Guachaca (departament Magdalena) u stóp gór Sierra Nevada.

Osoby z najcięższymi obrażeniami, w tym rozległymi poparzeniami, zostały przetransportowane wojskowymi helikopterami do szpitala w mieście Santa Marta.

 Kolumbia - Piorun uderzył w małą wioskę podczas odprawiania rytualnych obrządków 1 Kolumbia - Piorun uderzył w małą wioskę podczas odprawiania rytualnych obrządków 4 Kolumbia - Piorun uderzył w małą wioskę podczas odprawiania rytualnych obrządków 2
0 0 votes
Article Rating