Analiza obrazów satelitarnych Korei Północnej przez Komitet Praw Człowieka wskazuje, że wielkość obozu nr 25 wzrosła o 72 % poszerzając posterunki graniczne, których ilość  było 20 w 2003 roku a obecnie  wzrosła do 43 w 2010 roku. Uważa się, że obóz może pomieścić około 5000 więźniów, w warunkach, które organizacje praw człowieka opisują jako „godne ubolewania”.

Szczegółowe zdjęcia, dostarczone przez DigitalGlobe, amerykańska spółka handlowa dostawca obrazu satelitarnego, pokazują również ogrodzenia, które zostało przedłużone o około 4.600 stóp, działki rolne zostały uporządkowane i została zbudowana nowa brama .

Na podstawie zdjęć i informacji przekazanych przez uciekinierów, organizacja praw człowieka uważa, że Korea Północna jest zmuszana do rozbudowania sieci obozów z wielu powodów, w każdym razie czystki przeprowadzone przez Kim Jong-un pośród wyższych członków administracji z troski, że mogą oni stanowić zagrożenie dla stanowiska i pozycji jak również tych osób i ich rodzin , które wspierały poprzednią administrację, są wysyłani do obozów pracy.

Ponadto patrole zostały zintensyfikowane wzdłuż granicy Korei Północnej z Chinami, aby uchwycić dezerterów, a chińskie władze współpracują również w sprawie deportacji uciekinierów do Korei Północnej, którzy zostaną ujęci  na granicy, albo tych, którzy zostali ujęci w Chinach.
Trzecie wyjaśnienie, które jest przedstawione to konsolidacja systemu Gułagu.
„Jeśli demontaż niektórych obozów politycznych Korei Północnej więźniów i transferów więźniów do rozbudowywanych obiektów są w toku, istotne jest, aby zapewnić, że reżim pólnocno-koreański nie próbuje usunąć dowodów zbrodni popełnionych w obozach, w tym więźniów głodujących, „, powiedział Greg Scarlatoiu, dyrektor wykonawczy komitetu.

Korea Północna zachowuje się wyzywająco w obliczu międzynarodowej krytyki w dziedzinie praw człowieka, jak również z jej ciągłych wysiłków na rzecz rozwoju rakiet balistycznych i głowic nuklearnych.
W poniedziałek, kiedy Park Guen-hye był zaprzysiężony jako prezydent Korei Południowej, Kim Jong-un wziął udział w ćwiczeniach artyleryjskich.

Media państwowe Korei Północnej poinformowały, że Kim powiedział wraz ze swoim otoczeniem, że ćwiczenia były rzeczywistą sytuacją walki aby ” uderzenie było tak mocne, że wróg nie byłby w stanie podnieść głowy.”

 

Źródło: telegraph.co.uk
0 0 votes
Article Rating