Co najmniej dziesięć osób zginęło w lawinie, jaka zeszła w sobotę na wioskę w południowej części Kosowa. Z zasypanych domów udało się uratować dziewczynkę. Trzy osoby są poszukiwane.

Jak poinformowała policja, lawina zasypała 15 domów we wsi Restelica, leżącej w południowym krańcu Kosowa, między Macedonią a Albanią. W tym czasie zamieszkałe były tylko dwa z nich.- Mamy siedem ofiar śmiertelnych i wciąż szukamy trzech zaginionych – powiedział w sobotę wieczorem rzecznik kosowskiej policji, Baki Kelani. Z zasypanych domów udało się wydobyć żywą dziewczynkę w wieku – jak oceniają funkcjonariusze – 5-7 lat.

Ciężka zima

Bałkany od kilkunastu dni zmagają się z bardzo obfitymi opadami śniegu. W Serbii zarządzono tydzień wolny od pracy, ponieważ system energetyczny jest na granicy wydajności, w Rumunii wiele wiosek jest zasypanych po dachy domostw i odciętych od świata, żegluga na Dunaju ustała po tym, jak wielokilometrowe odcinki rzeki skuł lód.

Ze śnieżycami walczą też inne kraje południowej Europy. Na całym kontynencie z powodu silnych mrozów zmarło już ponad 600 osób.

Źródło: Reuters, tvnmeteo.pl
0 0 votes
Article Rating