W środę 17 czerwca nożownik zaatakował kierowcę busa Barbara na dworcu w Krośnie. Mężczyzna trafił do szpitala. Trwają poszukiwania napastnika.

krosno24.pl

Do zdarzenia doszło ok. godz. 19:30, kiedy na krośnieński dworzec zajechał bus Barbara relacji Kraków-Krosno. – Czekałyśmy na busa, gdy to się stało – relacjonuje jeden ze świadków. – Ludzie wysiedli i nagle usłyszałyśmy krzyki. Z pojazdu wybiegł wysoki, napakowany mężczyzna w jasnozielonej kurtce, spodniach moro z czarną czapką kaszkietówką i czarnym plecakiem.

krosno24.pl

Miał krótkie, ciemne włosy. Wydał dziwny okrzyk i uciekł. Po chwili z busa wyszedł zakrwawiony kierowca. Okazało się, że chciał obudzić tego mężczyznę, bo spał, a on się zdenerwował i go zaatakował.

Świadkowie wezwali pogotowie. Na miejsce przyjechały również dwa radiowozy policji. Rozpoczęły się poszukiwania nożownika, który uciekł w kierunku toi toi, być może w stronę przejazdu kolejowego. Napastnika szuka dziewięć patroli policji.

krosno24.pl

Kierowcy na miejscu zdarzenia pomocy udzielili ratownicy pogotowia. Stracił dużo krwi, ale był przytomny. Został zabrany do szpitala.

krosno24.pl

– W chwili ataku nie było innych podróżnych w busie – mówi asp. sztab. Paweł Buczyński, rzecznik krośnieńskiej policji. – Teraz przesłuchujemy świadków, sprawdzamy monitoring. Trwa obława. 

W miarę słabe oddziaływania magnetyczne wystąpią 17 i 19 czerwca

 

Źródło: krosno24.pl
0 0 votes
Article Rating