Vaxira, lek na raka płuc, otrzymał właśnie krajową Nagrodę za Kreatywność i Innowacyjność Technologiczną. Nie jest produktem prywatnego koncernu, ale państwowego laboratorium.

vaxira

Szczegółowe informacje o terapii na stronie producenta leku: http://www.vaxira.com/eng/vaxira.php

 

Vaxira została opracowana w państwowym Kubańskim Centrum Immonologii Molekularnej i dopuszczona do użytku w 2012 r. Jest używana w leczeniu wielkokomórkowego raka płuc także w jego zaawansowanym stadium. Przedłuża życie pacjentów i poprawia jego jakość nie tylko na Kubie – została opatentowana i jest wykorzystywana w siedemnastu krajach. W porównaniu z środkami, których używa się do hamowania rozwoju tej śmiertelnej choroby, wykazuje również bardzo niewiele niechcianych skutków ubocznych, także przy leczeniu starszych pacjentów.

 

vaxira2

Lek działa przez A) immunizację B) pobudza produkcję specyficznych przeciwciał C) rozpoznających komórki rakowe

 

Obecnie kubańscy lekarze przeprowadzają testy kliniczne kolejnych wariantów Vaxiry. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już wkrótce pomogą nie tylko pacjentom chorym na raka płuc, ale także kobietom cierpiącym z powodu raka piersi i jajników.

 

Vaxira_spa

Lek zostaje wstrzyknięty do układu limfatycznego, gdzie w węzłach chłonnych imituje antygen nowotworowy NGcGM3. Wzmagana jest produkcja specyficznych przeciwciał rozpoznających antygen na komórkach rakowych, co powoduje ich nekrozę.

 

W ciągu ostatnich 50 lat Kuba skonstruowała system opieki zdrowotnej, który przez ekspertów międzynarodowych oceniany jest jako niezwykle zaawansowany. W wyniku blokady gospodarczej nałożonej przez Stany Zjednoczone oraz po powstaniu kilku ognisk choroby, już kilka lat temu Fidel Castro przeznaczył fundusze rządowe na biotechnologię oraz badania medyczne. Rak płuc jest na czwartym miejscu najczęstszych przyczyn śmierci na Kubie.

 

Tagi: vaxira, lek na raka płuc, rak wielkokomórkowy, Kuba, Turcja
Źródło: vaxira, strajk.eu
0 0 votes
Article Rating