Ulewne deszcze, które w piątek nawiedziły Kuwejt, spowodowały duże zniszczenia. Minister robót publicznych Hussam Al-Roumi poinformował, że do pomocy została wezwana Gwardia Narodowa.

Wiele dróg i domów zostało zalanych po tym, jak w piątek w Kuwejcie spadły ogromne ilości deszczu. Służby usuwają skutki powodzi w różnych częściach kraju. Jak poinformował minister robót publicznych Hussam Al-Roumi, konieczne było wsparcie Gwardii Narodowej.

Ze względu na brak wystarczającego przygotowania na ekstremalne warunki pogodowe zwolniono kilku wysokich rangą urzędników państwowych w urzędach dróg publicznych i robót miejskich. Al-Roumi powołując się na odpowiedzialność moralną, podał się do dymisji.

Ciągle pada

W piątek o godzinie 22 czasu lokalnego wciąż padał deszcz. Woda zalała wiele budynków i pojazdów. Nie zgłoszono żadnych ofiar śmiertelnych ani poważnych obrażeń u mieszkańców.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wydało oświadczenie, w którym ostrzega ludzi, aby ograniczyli wychodzenie z domów do minimum.

Rocznie spada tam około 150 litrów deszczu

W ciągu ostatniej doby w Kuwejcie spadło prawie 33,7 litra deszczu na metr kwadratowy – poinformował Departament Meteorologii w Kuwejcie. Zazwyczaj przez cały listopad w Kuwejcie spada około 21 litrów deszczu.

Ulewne deszcze utrzymywały się przez cały tydzień. W nocy z poniedziałku na wtorek w Kuwejcie spadło 58 litrów deszczu, co stanowi ponad jedną trzecią średnich rocznych opadów.


 

Źródło: kuwaittimes.net, Reuters, tvnmeteo

 

Zbliżają się silne oddziaływania magnetyczne miedzy 4-12 listopada, których najsilniejsze szczyty wystąpią 5 i 6 listopada

0 0 votes
Article Rating