58-letni mężczyzna otworzył ogień do widzów w kinie w mieście Lafayette, w stanie Luizjana, zabijając dwie osoby i raniąc siedem – poinformowała miejscowa policja. Napastnik odebrał sobie życie. Gubernator Luizjany podkreślił, że gdyby nie bohaterska postawa widzów, ofiar mogłoby być więcej.

Lafayette, USA - Mężczyzna otworzył ogień do widzów w kinie

Napastnik zaczął strzelać w czwartek wieczorem czasu lokalnego podczas projekcji komedii „Train Wreck” („Wykolejona”) w kinie „The Grand 16”. Na widowni wybuchła panika. Jak powiedział szef miejscowej policji Jim Craft, sprawca strzelaniny popełnił samobójstwo.

 

Bohaterska postawa

– Tam na sali kinowej była para nauczycieli. Jedna z tych osób rzuciła się na drugą, żeby ją osłonić. I wtedy trafił w nią pocisk wymierzony w głowę tamtej drugiej nauczycielki – relacjonował Bobby Jindal, gubernator Luizjany.

– Ona tez została ranna, ale zdołała włączyć alarm przeciwpożarowy i pomogła uratować w ten sposób wielu widzów. Pomyślcie więc o tych przyjaciołach: jedna osoba osłania drugą własnym ciałem, a druga, postrzelona, włącza alarm, myśląc o innych – podkreślił gubernator.

– Policja i służby mają moje pełne wsparcie, wyjaśnimy tę sprawę – obiecał.

Kolejna strzelanina w kinie

Policja poinformowała, że ustaliła już tożsamość napastnika. Podała, że to 58-letni biały mężczyzna. Nie wiadomo, jaki był motyw jego działania.

Trzy lata temu zamaskowany napastnik zaczął strzelać do widzów podczas filmu o Batmanie w kinie w miejscowości Aurora w stanie Kolorado. Zginęło wówczas 12 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Tydzień temu ława przysięgłych uznała, że sprawca masakry w Aurorze, James Holmes, jest winny wielokrotnego zabójstwa. Mężczyźnie grozi kara śmierci lub dożywocie.

 

Źródło: PAP, tvn24
0 0 votes
Article Rating