Aerion Corp., firma wiodąca w technologii ponaddźwiękowej oraz Flexjet LLC, linie zapewniające podróżnym dostęp do najbardziej luksusowych flot prywatnych samolotów na świecie, wydały dziś oświadczenie w sprawie złożenia zamówienia na 20 samolotów AS2 Aerion przez firmę Flexjet. AS2 to pierwszy dostępny na rynku naddźwiękowy samolot biznesowy, a firma Flexjet staje się pierwszym nabywcą samolotów AS2 do swojej floty.

Flexjet to Become First Fleet Customer for Aerion Supersonic Business Jet (PRNewsFoto/Aerion Corporation)

Foto: Aerion Corporation

„Linie Flexjet od początku były w czołówce ze względu na technologię lotniczą, umożliwiając właścicielom dostęp do maszyn o wysokiej wydajności. Dziś dumni jesteśmy z naszego przodownictwa w zakresie naddźwiękowych samolotów biznesowych. Mamy przyjemność być pierwszym nabywcą floty samolotów AS2 Aerion i cieszymy się, że jesteśmy w stanie zapewnić naszym właścicielom naddźwiękowe podróże międzykontynentalne”- powiedział prezes linii Flexjet Kenn Ricci.

Maksymalna prędkość samolotu biznesowego AS2 firmy Aerion to 1,5 macha i jest o 67% wyższa niż najszybsze prędkości przelotowe długodystansowych odrzutowców poddźwiękowych zarówno obecnie produkowanych, jak i takich, których produkcję dopiero się przewiduje. Na pokładzie AS2 mieści się od 8 do 12 pasażerów, a jego międzykontynentalny zasięg mieści się w zakresie 4 750 mil morskich, oszczędzając tym samym trzy godziny przy podróżach przez Atlantyk w porównaniu do samolotów poddźwiękowych i ponad sześć godzin w dłuższych podróżach przez Pacyfik. Opracowywany obecnie przez firmę Aerion we współpracy z grupą Airbus Group model wyposażony jest w trzy silniki i odbędzie swój pierwszy lot w 2021 r., a do eksploatacji wejdzie w roku 2023.

„Zapoznaliśmy się z technologią firmy Aerion i niezwykłymi możliwościami samolotu AS2 i uważamy, że mogą one zmienić zasady gry na rynku podróży służbowych. Szybki rozwój AS2 firmy Aerion i grupy Airbus Group jest godny podziwu”- dodał prezes Ricci.

Firmy Aerion i Flexjet wspólnie zaprojektują niezwykłe i niepowtarzalne wnętrza samolotów AS2 w duchu tradycji luksusowego wykończenia, które można zobaczyć w samolotach niedawno wprowadzonej do użytku floty Red Label linii Flexjet. Zgodnie z przewidywaniami firmy Flexjet wielu klientów skorzysta z samolotów AS2 w połączeniu z innymi wielkokabinowymi samolotami firmy w ramach programu Global Access. Prędkości samolotów AS2 umożliwią dostosowanie się nawet do szczególnie wymagających harmonogramów podróży, takich jak międzykontynentalne loty jednodniowe.

„Kenn Ricci oraz wszystkie zarządzane przez niego linie lotnicze wielokrotnie potwierdzili pozycję innowatorów i liderów rynku. Dzielimy z nimi pasję do osiągów i rewolucjonizowania branży lotniczej. Jest to faktycznie początek doskonałego związku między naszymi firmami i chciałbym podziękować Kennowi za jego wizję i zaufanie w stosunku do firmy Aerion” – skomentował prezes firmy Aerion, Robert Bass.

 

Tagi: Biznes, Technologie, innowacje, lotnictwo, Aerion, Flexjet, Concorde
Źródło: pap.pl
0 0 votes
Article Rating