Resort zdrowia Gwinei Równikowej poinformował w poniedziałek 8 marca, że bilans ofiar śmiertelnych serii eksplozji w koszarach wojskowych, do których doszło w niedzielę, wzrósł do 98 osób.

W niedzielę telewizja państwowa Gwinei Równikowej poinformowała, że w pięciu eksplozjach w wojskowej bazie sił szybkiego reagowania zginęło co najmniej 20 osób, a 400 zostało rannych. W poniedziałek ministerstwo zdrowia przekazało informację o wzroście liczby zmarłych do 98 osób.

W specjalnym oświadczeniu dla mediów prezydent kraju Teodoro Obiang Nguema Mbasogo oznajmił, że przyczyną wybuchu było niedbałe obchodzenie się z dynamitem w koszarach w mieście Bata.

Po wybuchach ewakuowano ludzi w promieniu czterech kilometrów od miasta, ponieważ opary, jakie unosiły się po eksplozjach, mogą być szkodliwe.

Baza w Bacie legła kompletnie w ruinach

W poniedziałek resort zdrowia poinformował agencję EFE, że służby medyczne są przeciążone, usiłując przyjść z pomocą wszystkim poszkodowanym w tym wypadku. Hospitalizowano 221 rannych, udzielono pomocy ponad 500 osobom.

Ekipy ratunkowe nadal pracują na miejscu wybuchów, baza w Bacie legła kompletnie w ruinach – podaje EFE.

Wciąż nie wiadomo, jaka będzie ostateczna liczba ofiar śmiertelnych wybuchów, ale nie ulega wątpliwości, że jest to największa tragedia w historii liczącej zaledwie 1,2 miliona mieszkańców Gwinei Równikowej – konkluduje agencja.

   

ŹródłoPAP

 

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating