Policja z francuskiego Lille poszukuje 15 pasażerów miejscowego metra, którzy nie pomogli kobiecie zaatakowanej przez pijanego napastnika. Mężczyzna napastował seksualnie 30-latkę i próbował ją zgwałcić.

Metro

Na nagraniu z monitoringu zainstalowanego w wagonie metra widać 15 osób, które – mimo błagań i krzyków zaatakowanej 30-letniej kobiety – nie tylko nie stanęły w jej obronie, ale nawet nie sięgnęły po telefony komórkowe, by wezwać policję. Pasażerowie najczęściej odwracali po prostu głowy w inną stronę.

Ofierze napaści seksualnej i próby gwałtu udało się wyrwać sprawcy i wybiec z wagonu na jednej ze stacji. Pijany 30-letni napastnik pobiegł za kobietą i gonił ją następnie ulicą. W obronie kobiety stanął dopiero przypadkowy kierowca – zatrzymał samochód i próbował przewrócić napastnika. Wezwał na pomoc ochroniarzy ze znajdującego się tuż obok Uniwersyteckiego Centrum Szpitalnego.

Napastnik został schwytany. Policja podkreśla, że wszystkim osobom, które nie udzieliły zaatakowanej kobiecie żadnej pomocy, grozi do pięciu lat więzienia.

Źródło: PAP, rmf24
0 0 votes
Article Rating