12-letnia dziewczynka o najwyższym z możliwych ilorazie inteligencji. Potwierdził to wynik testu MENSA – międzynarodowego stowarzyszenia ludzi osiągających w nim najlepsze wyniki.

Lydia Sebastian

Lydia Sebastian

Lydia Sebastian zaczęła mówić w wieku 6 miesięcy, czytała książki będąc kilkuletnim dzieckiem. W teście uzyskała maksymalny z możliwych iloraz inteligencji 162 – to więcej niż rezultat przypisywany niemieckiemu twórcy teorii względności i słynnemu brytyjskiemu fizykowi. Mała Brytyjka miała na wykonanie tego zadania niecałe 3 godziny. Skończyła przed upływem tego czasu.

Poza matematyką Lydia poświęca wolny czas grze na skrzypcach, podobnie zresztą jak Einstein.

Uzyskanie fenomenalnego wyniku plasuje ją w czołówce 20 000 Brytyjczyków o najwyższym ilorazie inteligencji, którzy są członkami stowarzyszenia MENSA. Najwyższy rezultat uzyskany przez osoby dorosłe to 161. Wprawdzie Einstein i Hawking nigdy nie wzięli udziału w teście MENSY, ale szacuje się, że obaj uzyskaliby iloraz w granicach 160.

Mała Brytyjka przez rok starała się nakłonić rodziców, by pozwolili jej zmierzyć się z pytaniami zawartymi w teście. W końcu ulegli jej namowom. Jak podkreślają, nigdy nie zmuszali dziecka do nauki, a swoją córkę nazywają „normalną dziewczynką”.

 

Redakcja:

Zachodnie media piszą, że dziewczynka jest inteligentniejsza nawet od Einsteina, co jest oczywiście totalną bzdurą i wynikiem niezrozumienia, jak liczy się IQ.

IQ

 

 

Dziecko 2-letnie, które rozwiązałoby zadania testu odpowiadające wiekowi 1 rok (czyli wiek umysłowy=1 rok), uzyskałoby w teście inteligencji wynik IQ=1/2 x 100 = 50. Natomiast dziecko 12-letnie, które rozwiązałoby zadania testu odpowiadające wiekowi 11 lat, uzyskałoby wynik IQ=11/12 x 100 = 92. Z kolei dziecko, które rozwiązałoby zadania testowe odpowiadające dokładnie jego wiekowi życia, uzyskałoby zawsze wynik 100. Dzięki temu wyniki IQ wyrażone zostały na skali, gdzie wartości powyżej 100 oznaczają przyspieszenie, natomiast wyniki niższe od 100 oznaczają opóźnienie rozwoju umysłowego w stosunku do wieku życia. Skala ta została nazwana skalą ilorazu inteligencji i jest do dziś powszechnie stosowaną skalą standaryzowaną.

Źródło: PAP, rmf24WikiPedia.

 

0 0 votes
Article Rating