Zgodnie z zapowiedzią, w weekend wystąpił niewielki wzrost aktywności sejsmicznej.

Trzęsienia ziemi, ostatni 4 dni.

Trzęsienia ziemi, ostatnie 4 dni.

Silny wstrząs sejsmiczny wystąpił w Indonezji w sobotę, 17 września o 1:20 UTC, magnituda 5.9.

indonezja-trzesienie-ziemi

Kolejny silny wstrząs sejsmiczny wystąpił w Vanuatu również 17 września o 2:32 UTC, magnituda 6.0.

vanuatu-trzesienie-ziemi

energia-trzesien-ziemi-2016-09-18

magnituda-trzesien-ziemi-2016-09-18

W przypadku słabych oddziaływań magnetycznych prościej wyliczyć czas dla wystąpienia wzrostu sejsmicznego, niż jego skalę. Nadal pracujemy nad doskonaleniem algorytmów i być może w ciągu kilkunastu miesięcy precyzja znacznie się poprawi. Poniżej widać aktywność sejsmiczną w ostatnich 4 dniach. W weekend wystąpił wyraźny wzrost.

trzesienia-ziemi-2016-09-18

Szczyt energii drgań magnetycznych wystąpił zgodnie z wyliczeniami w piątek 16 września około 7-mej UTC.

energia-drgan-magnetycznych-2016-09-17-120h-x energia-drgan-magnetycznych-2016-09-17-120h-y energia-drgan-magnetycznych-2016-09-17-120h-z magnetometr-2016-09-17-120h

Aktywność sejsmiczna na najbliższy tydzień

Najbliższy wzrost aktywności sejsmicznej powinien wystąpić 21 i 22 września oraz mniejszy 24 i 25 września. Wyliczenia tych konkretnych dat są związane ze szczytami energii drgań magnetycznych, które wystąpią 20 i 23 września.

 

Słońce końcem września

Końcem miesiąca na Słońcu, na wprost Ziemi pojawi się duża dziura koronalna. Większość lewitującej plazmy znajdować się będzie nad równikiem i na biegunie północnym.

dziury-koronalne

Między 27 września, a 3 października z powodu dziury koronalnej wystąpi burza geomagnetyczna, której szczyt przypadnie na 28-29 września.

 

Burze geomagnetyczne

W trakcie burz geomagnetycznych występują zakłócenia w działaniu urządzeń wykorzystujących komunikację radiową, czyli telefony i smartfony, GSM, TV naziemna i satelitarna, lokalne WiFi, GPS, itp.
Zakłócenia i problemy występują  głównie w przypadku, gdy dane urządzenie nadawczo-odbiorcze jest na pograniczu zasięgu nadajnika.

W czasie burz geomagnetycznych dość często występuje u ludzi szum usznybóle głowy, bóle stawów, kręgosłupa i inne dolegliwości, o czym można poczytać na Forum.LosyZiemi.pl
Ludzie są poddenerwowani, inni agresywni, wzrasta wtedy ilość udarów mózgu, zawałów serca, wypadków drogowych, itd.
Bardzo często w czasie burz geomagnetycznych ujawniają się niezrównoważone osoby, które atakują i zabijają inne osoby, więc zachowajcie szczególną ostrożność między 27 września, a 3 października.

W trakcie silnych burz geomagnetycznych, występują zazwyczaj drobne i płytkie wstrząsy sejsmiczne, a krótko po burzach geomagnetycznych silne trzęsienia ziemi.

Wszystko zależy od energii danej burzy i wielkości skoków, czyli gwałtownego narastania lub opadania mocy drgań magnetycznych w osi pionowej (Z).

W trakcie burz geomagnetycznych można obserwować podnoszenie się poziomu lawy w aktywnych wulkanach jakim jest np. wulkan Kilauea na Hawajach oraz silne erupcje piroklastyczne jakie występują np. w wulkanach Popocatépetl i Colima w Meksyku lub przy silniejszych i dłuższych burzach GM wulkan Etna we Włoszech.

Po burzach geomagnetycznych występuje zazwyczaj zmiana pogody poprzez gwałtowne przesuwanie się wiru polarnego.

Zjawisko to może być spowodowane zmianą oddziaływania jonosfery na warstwę atmosfery, co skutkuje zmianami ciśnień atmosferycznych. Po silnych burzach geomagnetycznych często tworzą się depresje ciśnieniowe na skutek zmniejszania się grubości jonosfery, co może prowadzić do załamania pogody i innych groźnych zjawisk.

To nic innego, jak „System naczyń połączonych”. Więcej informacji o tych zagadnieniach znajdziecie na naszym Forum.LosyZiemi.pl

 

Przypominam o zbiórce na dalsze funkcjonowanie LosyZiemi. Jak nie nazbieramy, nie będziemy funkcjonować. Do dziś (18.09.2016) powinno już być minimum 40 procent, gdyż minęły 4 z 10 miesięcy przeznaczonych na zbiórkę, a zebraliśmy tylko 25 procent i zbiórka zatrzymała się.

 

Zabraniam kopiowania oraz przetwarzania zamieszczonych przeze mnie informacji bez mojej wiedzy i zgody.
Podstawa prawna: Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170

 

Źródło: LosyZiemi.pl

 

0 0 votes
Article Rating