Ludzie nie stają się w pełni dorosłymi, dopóki nie skończą 30 lat, twierdzą naukowcy zajmujący się badaniem mózgu.
Obecnie, według prawa, uważa się, że osoba, która osiąga 18 lat jest już dorosła. Naukowcy badający mózg i układ nerwowy twierdzą, że wiek, w którym stajesz się dorosły, jest inny dla każdego.
Badania sugerują, że osoby w wieku 18 lat wciąż przechodzą zmiany w mózgu, które mogą wpływać na zachowanie i zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia zaburzeń zdrowia psychicznego.
Profesor Peter Jones z Uniwersytetu w Cambridge powiedział: Określenie wieku, kiedy przechodzimy z dzieciństwa do dorosłości, wydaje się coraz bardziej absurdalne. Stawanie się dorosłym, to bardzo skomplikowany proces, który może trwać nawet trzy dekady.
Osoby, które ukończyły 18 lat, mogą głosować, kupować alkohol i są również traktowane jako osoba dorosła w przypadku kłopotów z prawem.
Mimo to profesor Jones uważa, że doświadczeni sędziowie kryminalni dostrzegają różnicę między 19-letnim oskarżonym, a recydywistą mającym 30 lat. Nie można określić konkretnego momentu, kiedy z dzieciństwa przechodzimy w dorosłość, to jest proces – dodaje profesor.
Prof Jones jest jednym z wielu ekspertów biorących udział w spotkaniu neurobiologicznym organizowanym przez Akademię Nauk Medycznych w Oksfordzie.
Przysłowia… nowe i stare.
„Mężczyzna dojrzewa do 14 roku życia a potem tylko rośnie.”
Ta zasada ma zastosowanie do większości męskiej populacji i choć to żart – tłumaczy naprawdę wiele. Polecam analizować. ;)
Do 30 roku życia faktycznie można jeszcze się zaś zmienić i czasem są to zwroty zadziwiające… ale w końcu „człowiek uczy się całe życie i głupi… „.
Jeśli jesteś naprawdę Rafałkiem a nie kolejna sfrustrowana babą której i tak wszystkie głupotki uchodzą na sucho to racz mównic za siebie. Zawsze mnie tez zastanawiało jak objawia się dojrzałość i empatia u kobiet bo jako nigdy tego nie zaobserwowałem.
Nie dostrzegłeś widzę głębi w mojej wiadomości ani też nie zadałeś sobie trudu by zrozumieć Rafałkowe poczucie humoru. Spieszę z wyjaśnieniem natomiast, że idzie mi tu o różnorodność stosowanych wzorców. Różne metody określają różne stany. Co zaś do 14tego roku życia – pisałem bardziej o dojrzałości emocjonalnej w pierwszym jej stadium rozwoju. To się tyczy również przysłowia „czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”. Nie każ mi zaś mówić za siebie, jako że przecież i tak to robię. Nie wypowiadam się też o Tobie sfrustrowany człowieku… – bo chyba tylko tak mogę odebrać twą jakże ofensywną odpowiedź.… Czytaj więcej »