Jaguar Juma, maskotka brazylijskiej armii, był ozdobą ceremonii zapalenia znicza olimpijskiego w Manaus w Brazylii. Kilka minut później został zastrzelony, bo próbował uciec.

Manaus, Brazylia - Jaguar Juma brał udział w ceremonii zapalenia znicza olimpijskiego

 

Juma – samica jaguara – była kilka metrów od miejsca, w którym zapalano znicz olimpijski. Dla bezpieczeństwa była trzymana na łańcuchu przytwierdzonym do obroży na karku.

Po ceremonii miała zostać odwieziona do zoo, znajdującego się na terenie bazy wojskowej. W drodze do klatki próbowała jednak uciec.

Manaus, Brazylia - Jaguar Juma brał udział w ceremonii zapalenia znicza olimpijskiego -2

Weterynarze chcieli powstrzymać ją, strzelając środkiem usypiającym. Trafili, ale wyraźnie środek nie zadziałał, bo kocica niebezpiecznie zbliżyła się do żołnierzy. Wtedy została zastrzelona.

Manaus, Brazylia - Jaguar Juma brał udział w ceremonii zapalenia znicza olimpijskiego -4

Incydent wywołał oburzenie internautów, którzy zarzucają armii nieodpowiedzialność i niekompetencję.

Manaus, Brazylia - Jaguar Juma brał udział w ceremonii zapalenia znicza olimpijskiego -5

„Kot padł ofiarą ludzkiej głupoty” – napisała jedna z internautek. Ktoś inny zauważył: „Było widać, że to biedne zwierzę było tak zestresowane na tej imprezie, że nigdy nie powinno się tam znaleźć”.

Manaus, Brazylia - Jaguar Juma brał udział w ceremonii zapalenia znicza olimpijskiego -3Manaus, Brazylia - Jaguar Juma brał udział w ceremonii zapalenia znicza olimpijskiego -7 Manaus, Brazylia - Jaguar Juma brał udział w ceremonii zapalenia znicza olimpijskiego -6

Źródło: rmf24veja.abril.com.br
0 0 votes
Article Rating