Miało być siedmioro, ale urodziło się dziewięcioro dzieci. Media informują o niezwykłym porodzie 25-letniej Malijki, której ciąża – jak podała agencja Reutera – „zafascynowała naród Afryki Zachodniej i przyciągnęła uwagę jego przywódców”. Rozwiązanie nastąpiło w Maroku.

30 marca lekarze stwierdzili, że Halima Cisse potrzebuje specjalistycznej opieki medycznej, dlatego została przewieziona do szpitala w Maroku. 25-latka urodziła 4 maja. Według badań USG, przeprowadzonych w Mali i w Maroku, Cisse miała urodzić siedmioro dzieci, ale w badaniach przeoczono dwójkę rodzeństwa. Całą dziewiątkę kobieta urodziła przez cesarskie cięcie.

– Noworodki, pięć dziewczynek i czterech chłopców, oraz mama czują się dobrze – zakomunikowała minister zdrowia Mali Fanta Siby, podkreślając, że była na bieżąco informowana przez malijskiego lekarza, który towarzyszył Cisse podczas porodu w marokańskim szpitalu. Dodała, że ​​za kilka tygodni wszyscy wrócą do domu.

Lekarze byli zaniepokojeni stanem zdrowia kobiety, a także szansami przeżycia jej dzieci.

Tak wieloraka ciąża jest niezwykle rzadka – podała agencja Reutera. Powikłania medyczne przy tego rodzaju mnogich porodach często powodują, że niektóre dzieci nie dożywają rozwiązania.

Jak podał portal rozgłośni Głos Ameryki, Fanta Siby złożyła gratulacje „zespołom medycznym z Mali i Maroka, których profesjonalizm jest źródłem szczęśliwego wyniku tej niezwykłej ciąży”.

 

 

 

ŹródłoPAP, Reuters, voanews.com
5 1 vote
Article Rating