Wskutek ulewnych deszczy, które nawiedziły w ostatnich dniach południowe regiony kraju, zginęły co najmniej 32 osoby. Większość ofiar to osoby porwane przez rzeki, których wyschnięte do tej pory koryta gwałtownie napełniły się wodą.

Maroko, Afryka - Ulewne deszcze spowodowały ogromne powodzie

Według komunikatu podanego w poniedziałek po południu przez ministerstwo spraw wewnętrznych w powodziach, które dotknęły znaczną część południa Maroka, u stóp masywu Atlasu, utonęły 32 osoby, a sześć uważa się za zaginione.

Powodzie wywołane ulewnymi deszczami, które rozpoczęły się w Maroku w sobotę, pogorszyły sytuację hydrologiczną w niedzielę i poniedziałek. Burze sprawiły, że płynące przez kraj lokalne rzeki wystąpiły z brzegów.

Jak podaje PAP, najbardziej dotknięty jest rejon Guelmim, u wrót Sahary, gdzie zginęły co najmniej 23 osoby. Ucierpiały też okolice Agadiru, Marrakeszu i Warzazat. Ponad 200 osób, z których połowa to Francuzi, z najbardziej zagrożonych miejscowości ewakuowano śmigłowcami. Wiele domów znalazło się pod wodą, zniszczone są mosty i drogi.

Gwałtowne, ulewne burze i powodzie nie należą w Maroku do rzadkości, lecz obecnie ich intensywność określono jako wyjątkową.

Maroko, Afryka - Ulewne deszcze spowodowały ogromne powodzie 9 Maroko, Afryka - Ulewne deszcze spowodowały ogromne powodzie 8 Maroko, Afryka - Ulewne deszcze spowodowały ogromne powodzie 7 Maroko, Afryka - Ulewne deszcze spowodowały ogromne powodzie 6 Maroko, Afryka - Ulewne deszcze spowodowały ogromne powodzie 5 Maroko, Afryka - Ulewne deszcze spowodowały ogromne powodzie 4 Maroko, Afryka - Ulewne deszcze spowodowały ogromne powodzie 3 Maroko, Afryka - Ulewne deszcze spowodowały ogromne powodzie 2

Źródło: tvn24, PAP
Maroko, ulewne deszcze, powódź, Morocco, heavy rains, flooding.
0 0 votes
Article Rating