W marokańskim zoo doszło do wyjątkowo nieszczęśliwego zdarzenia. Słoń cisnął kamieniem w kierunku grupy widzów i trafił prosto w głowę siedmioletniej dziewczynki. Dziecko zmarło.

Maroko - Słoń w zoo rzucił kamieniem w ludzi

Na amatorskim nagraniu z miejsca zdarzenia, które w czwartek obiegło internet, widać leżący na ziemi sporych rozmiarów kamień i grupę ludzi obok. Starali się tamować krwotok z głowy dziecka w oczekiwaniu na pogotowie. Siedmiolatka zmarła jednak kilka godzin po przewiezieniu do szpitala.

Maroko - Słoń w zoo rzucił kamieniem w ludzi -2

Normy spełnione, ale i tak dziewczynka zginęła

Do nieszczęścia doszło w zoo w Rabacie, stolicy Maroka. Dziewczynka była wraz z rodzicami w grupie widzów stojących przy wybiegu dla słoni. Znajdowała się za ogrodzeniem i w prawidłowym miejscu.

Jednak nie uchroniło jej to przed nieszczęściem. Chodząca po wybiegu słonica z wielką siłą cisnęła kamieniem wielkości głowy dorosłego człowieka i trafiła prosto w znajdującą się kilkanaście metrów dalej dziewczynkę.

Maroko - Słoń w zoo rzucił kamieniem w ludzi -3

Zarząd zoo nazwał całe wydarzenie nieszczęściem i przekazał kondolencie rodzinie dziecka. Zapewnił jednak, że wybieg dla słoni spełnia wszystkie światowe standardy bezpieczeństwa. Gości od zwierząt oddziela głęboka fosa i drewniany płot.

To pierwszy wypadek w marokańskim zoo, w którym zwierze zabiło człowieka.

Źródło: CNN, tvn24
0 0 votes
Article Rating