Mieszkanka północnego Meksyku jest w ciąży z dziewięciorgiem dzieci – poinformowały meksykańskie media. Kobieta nosi w sobie szóstkę dziewczynek i trójkę chłopców. Gdyby udało się szczęśliwie urodzić wszystkie dzieci, byłby to prawdopodobnie rekord świata.

Kobieta trafiła do głównego szpitala stanu Coahuila graniczącego z Teksasem, gdzie znajduje się pod opieką lekarzy. Spodziewana data porodu to 20 maja. Nie podano wieku kobiety, jednak wiadomo, że wyjątkowo mnoga ciąża jest wynikiem leczenia niepłodności, któremu ją poddano.

– Jeszcze za wcześnie, aby myśleć o imionach dla dzieci – powiedziała Karla Vanessa Perez meksykańskim mediom. – Na razie żyję nadzieją, że wszystko będzie dobrze – dodała.

Udane porody tak licznych dzieci należą do rzadkości. W 2009 roku mieszkanka Kalifornii szczęśliwie urodziła ośmioraczki, czym prawdopodobnie ustanowiła światowy rekord. W przypadku ciąż tak bardzo mnogich, dzieci zazwyczaj rodzą się martwe lub nie przeżywają pierwszych dni po porodzie. Gdyby lekarze zdołali utrzymać przy życiu dzieci Perez (które z racji swojej liczby urodzą się bardzo małe i słabe), byłby to niemal na pewno rekord na skalę świata.

 

Źródło: reuters, tvn24.pl
0 0 votes
Article Rating