Pogoda daje się we znaki Meksykanom. Na północy śnieżyce paraliżują ruch na drogach, a na południu wichury powalają bilbordy, wyrywają drzewa i zrywają linie energetyczne.

Meksyk - Na południu wichury, na północy śnieżyce -1

W północnej części Meksyku spadł śnieg. Warstwa białego puchu pokryła drogi. Zaskoczeni kierowcy z trudem panowali nad pojazdami. Doszło do wielu kolizji. Narodowe służby meteorologiczne ostrzegały przed śnieżycami oraz opadem śniegu z deszczem w dwunastu stanach.

Meksyk - Na południu wichury, na północy śnieżyce -5

Ofiara zimy

W miejscowości Leon w stanie Guanajuato, w środkowym Meksyku, śnieg pojawił się po raz pierwszy od sześciu lat. Z powodu wyziębienia zmarł tam 19-latek. Opady rozpoczęły się 10 marca po południu i trwały przez całą noc. Najbardziej ucierpiały obszary Sierra de los Lobos, Sierra de Guanajuato i Cerro del Cubilete, a także inne, położone wyżej regiony.

Meksyk - Na południu wichury, na północy śnieżyce -4

Meksyk - Na południu wichury, na północy śnieżyce -2

Silny wiatr, powalone drzewa

Ponadto wszędzie meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem i wichurami. W centrum i na południu kraju są one najbardziej intensywne. Porywisty wiatr spowodował, że wielu mieszkańców nie ma prądu. Najgorsza sytuacja panuje w okolicy miejscowości Angangueo. Wichura wyrwała tam kilkadziesiąt drzew.

Meksyk - Na południu wichury, na północy śnieżyce -3

Wiatr powalił bilbord

Wiatr był na tyle silny, że w miejscowości Metepec wywrócił ogromny bilbord na drogę. Wskutek tego incydentu pięć osób zostało rannych.

Źródło: internacional.elpais.com, elsoldemexico.com.mx, excelsior.com.mx, ENEX, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating