31 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych we wtorek, gdy na targowisku na przedmieściach stolicy Meksyku doszło do serii eksplozji sprzedawanych tam fajerwerków – poinformowała miejscowa prokuratura.

Jak przekazała na Twitterze lokalna policja, w wybuchu fajerwerków na targowisku San Pablito w mieście Tultepec, położonym w odległości 32 km na północ od stolicy Meksyku, rannych zostało co najmniej 70 osób. Do eksplozji doszło we wtorek po południu czasu lokalnego (w Polsce był późny wieczór).

Liczba ofiar może wzrosnąć

Isidro Sanchez, przedstawiciel służb ratunkowych w Tultepec, powiedział, że ratownicy wciąż przeszukują miejsce zdarzenia i liczba ofiar śmiertelnych może jeszcze wzrosnąć.

Z inicjatywy Czerwonego Krzyża na miejsce zdarzenia wysłano 10 karetek pogotowia z 50 sanitariuszami.

Kondolencje dla rodzin ofiar eksplozji przekazał na Twitterze prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto. „Chciałbym złożyć kondolencje rodzinom tych, którzy stracili życie w dzisiejszym wypadku, a wszystkim rannym życzyć szybkiego powrotu do zdrowia” – napisał.

Według informacji przekazanych przez koordynatora akcji ratowniczej Luisa Felipe Puente, w eksplozji zniszczone zostały także pobliskie domy. Puente poprosił mieszkańców, by nie zbliżali się do targowiska, gdzie – jak zaznaczył – wciąż nie jest bezpiecznie. Zaapelował też, by nie utrudniać akcji ratunkowej.

Podobny wypadek 11 lat temu

Jak zauważa agencja Associated Press, podobny wypadek na targowisku San Pablito miał miejsce w 2005 roku, tuż przed obchodami Święta Niepodległości. Wtedy także rannych zostało wiele osób.

 

0 0 votes
Article Rating