W miejscowości Minden w Niemczech w niedzielę burza zerwała kilka dachów z budynków. Wiatr zniszczył też turbinę wiatrową i przewracał drzewa. Policja uważa, że było to tornado.

Minden, Niemcy - Prawdopodobnie tornado zniszczyło kilka budynków i turbinę wiatrową -3

W niedzielę po południu nawałnica nawiedziła niemiecki powiat Minden-Lubbecke w północno-zachodniej części kraju. 33 osoby musiały zostać ewakuowane po tym, jak silny wiatr zerwał kilka dachów i przewracał drzewa w pobliżu domów w miejscowości Minden.

Minden, Niemcy - Prawdopodobnie tornado zniszczyło kilka budynków i turbinę wiatrową -4Lokalna policja opisywała zjawisko jako tornado, jednak rzecznik niemieckiego serwisu meteorologicznego DWD poinformował, że aktualnie jest zbyt mało danych, żeby ustalić, czy na pewno była to trąba powietrzna.

Unwetter in Nordrhein-Westfalen - Minden

Zerwane dachy, powalone drzewa

Burza uszkodziła kilka budynków, pozbawiając konstrukcje dachów. Około 70 km na południe od Minden gwałtowna pogoda zniszczyła turbinę wiatrową, urywając dwie z jej trzech obracających się łopat.

Przewracane przez wiatr drzewa zablokowały kilka dróg. Na szczęście strażacy bardzo szybko interweniowali i na bieżąco likwidowali utrudnienia drogowe. Łącznie byli oni wzywani 86 razy. Policja odpowiedziała na 61 zgłoszeń.

W wyniku nawałnic ranna została jedna osoba. Niepełnosprawny odniósł obrażenia po tym, jak przewrócił się na włazie do studzienki kanalizacyjnej, który przemieścił się przez wodę.

 Storm in North Rhine-Westphalia - Minden
0 0 votes
Article Rating